Majówkowe autobusy z Jeleśni do Korbielowa


Po udanych tegorocznych feriach zimowych Gmina Jeleśnia w porozumieniu z Kolejami Śląskimi zdecydowała się po raz kolejny uruchomić specjalne połączenia autobusowe kursujące pomiędzy stacją kolejową w Jeleśni a Korbielowem.

Dzięki temu w dniach od 1 do 5 maja pociągiem Kolei Śląskich KS DIABLAK relacji Katowice – Nowy Targ oraz autobusem dedykowanej komunikacji Jeleśnia – Korbielów będzie można z okolic Katowic, Tychów, Pszczyny, Czechowic-Dziedzic, Bielska-Białej i Żywca dojechać bezpośrednio na Główny Szlak Beskidzki oraz słowacki szlak graniczny. Przejazd autobusem jest bezpłatny i obywa się na podstawie biletu kolejowego.
Przystanek końcowy Korbielów Granica (Przełęcz Glinne) zlokalizowany jest na 🇵🇱Głównym Szlaku Beskidzkim🇵🇱 i jest doskonałym punktem rozpoczęcia wędrówek w wielu kierunkach z możliwością powrotu lub dotarcia do innych stacji tj. Hucisko i Lachowice Centrum przed planowym czasem odjazdu specjalnego autobusu i pociągu KS DIABLAK.
Poniżej tylko niektóre kierunki i atrakcje dla miłośników aktywnego wypoczynku🏞🌄🎒🗺
Hala Miziowa i Pilsko – panorama Tatr
Munczolik i Palenica
Hala Rysianka i Lipowska – największy wysyp krokusów
Mędralowa i Jałowiec – panorama Beskidu Żywieckiego
Babia Góra (DIABLAK) i Mała Babia
Romanka, Węgierska Górka
Miziowa, Buczynka, Przysłopy, Wodospad Sopotnia, Kotarnica, Jastrzębica, Żywiec

Stowarzyszenie ‚Kolej Beskidzka’ od lat działa na rzecz rozwoju i promocji publicznego transportu zbiorowego oraz aktywnej turystyki dlatego mocno wspiera tego typu projekty.
Rozkład jazdy autobusu i pociągu dostępny na:
🔷 http://kolejbeskidzka.pl/rozklad-autobusow/ 🔷