Dzień Dziecka z Koleją Beskidzką


Stowarzyszenie „Kolej Beskidzka” serdecznie zaprasza na wyjątkowy Dzień Dziecka.
W dniu 1 czerwca br. specjalnym pociągiem „Mały Kolejarz” nasi najmłodsi pasażerowie wraz z ich opiekunami będą mogli wybrać się na wyjątkową, kolejową przygodę.

„MAŁY KOLEJARZ” odjedzie ze stacji Żywiec o godzinie 7:00, by na godzinę 9:00 dojechać do Chabówki, gdzie na terenie Skansenu Taboru Kolejowego Spółka PKP Cargo S.A. przygotowała nie lada atrakcje, w tym zabawy i animacje dla najmłodszych. Wszyscy pasażerowie „Małego kolejarza” będą mogli do woli zwiedzać skansenowe eksponaty, dawne wagony i lokomotywy. To nie koniec atrakcji, bo o godzinie 12:00 uczestnicy imprezy wyruszą na przejażdżkę, tym razem pociągiem parowym, do Rabki Zaryte. Po powrocie do Skansenu, Stowarzyszenie zaprasza wszystkich na kolejowe ognisko z pieczoną kiełbaską. Powrót pociągu do Żywca planowany jest na godzinę 18:00. Bilety w cenie 49,00 zł od osoby dostępne są na stronie internetowej Stowarzyszenia „Kolej Beskidzka” pod adresem www.kolejbeskidzka.pl/rezerwacje
Pociąg „Mały Kolejarz” obsługiwany jest składem POLREGIO, a każdy uczestnik ma zagwarantowane miejsce siedzące. Podróż pasażerowie mogą rozpocząć na stacjach Żywiec, Pewel Mała lub Jeleśnia. W drodze powrotnej pociąg zatrzyma się dodatkowo na stacji Żywiec Sporysz.

Głównym celem naszej organizacji jest rewitalizacja linii kolejowej Żywiec – Sucha Beskidzka i przywrócenie jej znaczenia w systemie transportu Polski Południowej. Ten cel realizujemy nie tylko poprzez działania nakierowane na wzmocnienie procesów decyzyjnych, ale również poprzez popularyzację transportu szynowego, jako nowoczesnego, przyjaznego środowisku sposobu przemieszczania się. Mamy nadzieję, że umożliwienie najmłodszym mieszkańcom naszego regionu świętowania Ich Dnia w duchu kolejowej przygody, będzie doskonałą okazją do zaszczepienia w nowym pokoleniu właściwych przyzwyczajeń na przyszłość – ZARZĄD STOWARZYSZENIA.

Szczegóły wydarzenia zostaną udostępnione na naszym profilu facebook.com/kolejbeskidzka o godzinie. 12:00.